Днес се навършват 113 години от Независимостта на България. Празникът ще бъде отбелязан подобаващо в няколко града в страната, а кулминацията на тържествата ще бъде в старата столица.
От 10.30 часа на крепостта „Царевец“ президентът ще участва във военния ритуал по издигането на националното знаме на Република България и поднасянето на венци на Пирамидата на Независимостта.
Румен Радев ще произнесе слово. След това държавният глава ще се включи в шествие до паметника „Майка България“ в центъра на града. На честванията ще присъства и премиерът Стефан Янев.
Независимостта на страната ни е обявена във Велико Търново, пред църквата „Свети 40 мъченици” в подножието на хълма Царевец.
Света литургия поставя началото на празничния 22 септември във Велико Търново. Богослужението в средновековния храм „Свети 40 мъченици” в подножието на хълма Царевец, където в 12 часа на обед е обявена независимостта, води лично негово високопреосвещенство великотърновският митрополит Григорий.
Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…
Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…
Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…
Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…
Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…
Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…
Leave a Comment