България

Гешев след преместването на Бюрото за защита на свидетели: Ще има риск за живота на свидетели

Главният прокурор с първи коментар след приемането на закона, който върна Бюрото за защита в правосъдното министерство.

Според Иван Гешев това ще доведе до риск за живота на свидетели срещу мафията, предаде bTV.

Гешев не каза какво ще се случи с охраната му и отрече твърденията на вътрешния министър Бойко Рашков, че е иззел старо дело срещу бивш министър на ГЕРБ.

„Войната в българските институции води до бум на престъпността, обикновено цената плащат българските граждани“, коментира Иван Гешев.

Обвинител номер 1 припомни, че при дебатите в парламента е казал, че отговорността за охраната на свидетелите вече няма да носи прокуратурата.

„Писан на колена с бързане. Явно този закон заедно с бюджета е най-важния в тази държава. Оказа се, че в последните часове на Народното събрание се мести една структура в друга. Може би това ще подобри съществено шегувам се живота на българите. Тъжно ми е за хората, които ще имат проблем, ама това в България никога не е било проблем“, каза главният прокурор Иван Гешев.

По публикацията работи Снежина Раева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

НАП и КЗП откриха повишение на маржа при 475 бензиностанции

В периода от 11 до 25 март 2026 г. Националната агенция за приходите и Комисията…

преди един час
  • България

АПИ намали скоростта до 100 км/ч по част от магистрала „Тракия“ заради неравности

Шофьорите, които пътуват по автомагистрала „Тракия“ в района на област Пазарджик, трябва да бъдат особено…

преди 2 часа
  • България

Двама са задържани след преследване от Стара Загора до Сливен

Двама души бяха задържани след преследване по Подбалканския път, приключило в района на сливенското село…

преди 3 часа
  • България

Полска военна техника преминава през България до 22 април по ротация на НАТО

В периода от 16 до 22 април 2026 г. територията на Република България ще бъде…

преди 3 часа
  • България

„Булгаргаз“ предлага 4,99% по-висока цена на природния газ за май

„Булгаргаз“ внесе в Комисията за енергийно и водно регулиране заявление за промяна на цената на…

преди 3 часа
  • България

„Булгаргаз“ предлага повишение на цената на газа за май с 4,99%

„Булгаргаз“ внесе официално заявление в Комисията за енергийно и водно регулиране за промяна на цената…

преди 3 часа