България

Фейк анкетьори разпитват граждани от името на „Галъп“

От агенцията излязоха с официално съобщение

„Във връзка със зачестилите запитвания към „Галъп интернешънъл болкан“ относно съмнителни обаждания от чуждестранни номера на хора, представящи се за наши анкетьори или анкетьори, действащи по наша поръчка, бихме искали да ви осведомим, че „Галъп интернешънъл болкан“ към момента не провежда проучване по телефона от чужбина и няма практиката да използва колцентрове, базирани в други държави, за изследванията си у нас“, уточняват от Агеницята.

Анкетьорите от екипа на „Галъп интернешънъл болкан“ винаги представят себе си (своето име), фирмата, темата и целите на изследването, при обажданията си на респонденти.

„В момента проверяваме поредица от сигнали и подготвяме реакция в контекста на етичните стандарти в нашата професия. За съжаление, това не е единственият случай, в който се използват опознавателни атрибути на агенцията“, посочват оттам.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Снежи Раева

Скорошни постове

  • България

Асен Василев избра Пловдив, Манол Пейков отпада от 50-ото Народно събрание

Днес стават ясни имената на всички 240 народни представители, които ще заемат местата си в…

преди 2 часа
  • България

40 години след Чернобил еколог предупреждава за дългосрочните рискове

На 26 април се навършват 40 години от аварията в Чернобил, най-голямата ядрена катастрофа в…

преди 2 часа
  • България

Карлос Насар спечели злато в изхвърлянето на европейското в Батуми

Българската звезда във вдигането на тежести Карлос Насар отново доказа класата си на международната сцена.…

преди 3 часа
  • България

Турски шофьор задържан с 362 кг марихуана за 3 млн. евро на „Лесово“

Окръжна прокуратура-Ямбол задържа за срок до 72 часа турския гражданин Д.К., обвинен в опит за…

преди 3 часа
  • България

Асен Василев: Срещу работещите в държавата се скалъпват дела с фалшиви свидетели

В България всеки опит за ефективна работа в държавните структури се посреща с организирани атаки…

преди 3 часа
  • България

Пътничка е пострадала при челен удар между кола и камион в Прохода на Републиката

Проходът на Републиката е временно затворен за движение след тежък пътен инцидент, станал по-рано днес.…

преди 3 часа