България

Голям протест срещу новите COVID мерки блокира центъра на София

Протестиращите блокираха ключов булевард в столицата

Ресторантьори, представители на туристическия бранш и на превозвачи се събраха на протест пред сградата на Народното събрание срещу новите противоепидемични мерки.

Таксита и коли на вериги ресторанти блокираха движението по бул. „Цар Освободител“, предаде Новини.бг. При протестиращите отидоха депутатите от ИТН Тошко Йорданов и Филип Станев, и Мая Манолова от „Изправи се.бг! Ние идваме“. Оратор ги призова да се върнат в сградата на Народното събрание.

Протестиращите не са съгласни с изискването да работят до 23 часа с намален капацитет и без да има нужните компенсации, както и с това, че нощните клубове и дискотеките ще затворят, а заведенията и игралните зали ще работят с ограничено работно време – от 7.00 часа до 23.00 часа.

Някои от тях обявиха бойкот и заявиха, че няма да се съобразят със забраната за работа на нощните заведения, нито с ограниченията за работното време.

Към протеста се присъединиха и представители на туризма, транспорта, фитнес индустрията и културата. От засегнатите сектори настояват за нови икономически мерки, с които да бъдат компенсирани заради евентуалните финансови загуби.

По публикацията работи Снежина Раева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 7 дни
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 7 дни
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 7 дни
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 7 дни
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 7 дни
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 7 дни