Още в първия ден на преброяването на населението се появи първо хакерска атака, след което и технически проблем, заради който регистрацията в системата не е възможна.
Проблемът възникна между 13-14 часа.
„В момента регистрацията в електронната система „Преброяване 2021“ е невъзможна поради технически проблем с проверка в регистър на „Български документи за самоличност“. Eкипи от експерти на институциите работят за отстраняване на проблема“, гласи съобщението от НСИ.
Хакерска атака срещу системата на Националното преброяване още в първия ден
НСИ се извинява за причиненото неудобство и моли гражданите, които в момента се опитват да се преброят електронно, да опитат по-късно.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment