Инфекционист: Лекарите и учителите трябва да бъдат задължително ваксинирани (ВИДЕО)

НЕ ПРОПУСКАЙТЕ

Редакция Нова Вест
Редакция Нова Вест
Изпращайте ни вашите сигнали и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или на нашата фейсбук страница https://www.facebook.com/novavest.bg/

Ще има ли ефект от ново затягане на мерките и защо изоставаме с поставянето на ваксините?

„Личното ми мнение е, че лекарите и учителите трябва да бъдат задължително ваксинирани”. Това заяви в студиото на „Здравей България” инфекционистът д-р Трифон Вълков.

„Това са хора, които работят с доста други и представляват опасност за околните. Има резон ваксинацията в тези съсловия да е задължителна. Ваксината има различни задачи. Тя не само трябва да спре едно заболяване. Това е да предотврати постъпването на хора в болници, които вече са в тежък стадий на заболяването”, обясни експертът.

Според него тези функции на ваксината са напълно изпълними чрез препаратите, с които страната ни разполага.

По публикацията работи Снежина Раева

- Реклама -spot_img
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ