Сбъдват се прогнозите на синоптиците за времето. Oвошки и лозови насаждения сa унищожени в Силистренско след буря с градушка вчера.
Засегнати са плодни дръвчета и лозя в селата Смилец, Полковник Ламбриново, Айдемир и Професор Иширково. Падналите ледени късове са били с големината на орех, предаде БНР.
По данни на метеорологичната обсерватория, най-много валежи са паднали в община Алфатар – 4 литра на квадратен метър. По-малко е било количеството в общините Главиница и Тутракан.
През целия ден днес пътища в региона се разчистват от паднали клони и листа. Токови удари оставиха няколко села без ток в продължение на повече от три часа.
Тази нощ в Монтана избухна пожар, който обхвана сградата на бившия Техникум по механотехника. Няма…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи критики към начина на управление на „Прогресивна България“, като…
През последните 24 часа противопожарните екипи в България са реагирали на общо 201 сигнала за…
През тази седмица времето в България ще остане динамично, с резки промени в температурите и…
Агенцията за поддържане на пътната инфраструктура (АПИ) предупреди за опасно време. Днес за четири области…
От днес, 9 август, търговците в България вече не са задължени да обявяват цените на…
Leave a Comment