Клинични изпитания могат да започнат през следващата година
Създаването на ваксина, която да защитава едновременно от COVID-19 и от грип, е възможно, но към разработването й ще може да се пристъпи след успешни тестове на препарат, който да съдържа протеини от няколко варианта на новия коронавирус, съобщи пред ТАСС директорът на руския изследователски център „Гамалея“ Александър Гинцбург, предава БТА.
„Ако успеем да съединим няколко различни частици от S-протеини на коронавируса, то тогава вместо няколко белтъка на коронавируса, ще можем да използваме няколко хемаглутинина на грипния вирус. Това е възможно „, каза той.
Гинцбург каза, че в центъра, където бе разработена първата руска ваксина срещу новия коронавирус, в началото на следващата година биха могли да започнат клинични изпитания на ваксина с протеини от няколко варианта на коронавируса.
По публикацията работи Снежина Раева
През последните 24 часа противопожарните екипи в България са реагирали на общо 201 сигнала за…
През тази седмица времето в България ще остане динамично, с резки промени в температурите и…
Агенцията за поддържане на пътната инфраструктура (АПИ) предупреди за опасно време. Днес за четири области…
От днес, 9 август, търговците в България вече не са задължени да обявяват цените на…
Украйна увери българската страна, че не е насочвала умишлено безпилотни летателни апарати към територията на…
18-годишен младеж е задържан от полицията по подозрение, че е убил 24-годишния си чичо в…
Leave a Comment