България

Кипър въвежда изискване за неваксинираните, които пристигат от България

Кипър въвежда PCR тест за пристигащите от България, които не са ваксинирани 

Считано от 19 август 2021 г., четвъртък, Кипър въвежда за пристигащите от България, които не са ваксинирани, изискването да представят PCR тест за COVID-19, направен в последните 72 часа в оторизирана лаборатория.

По информация на посолството ни в Никозия останалите условия за пътуващите към Кипър български граждани остават без промяна:

– да си направят онлайн регистрация в електронния портал www.cyprusflightpass.gov.cy и в рамките на 24 часа преди планирания полет да изпратят попълнения, наличен на www.cyprusflightpass.gov.cy формуляр, в който да са отразили личните си данни и цялата необходима за влизане в страната информация, като приложат и копие от документа с негативен PCR тест;
– да получат отговор от кипърските власти на посочения от тях електронен адрес за кореспонденция с разрешение за влизане в Република Кипър.

Остават облекчените условия за българските граждани, които имат право на пребиваване в Кипър и разполагат с „жълт лист“, както и за българските граждани, които имат право да влизат в Кипър по силата на Виенската конвенция. Те могат да си направят PCR тест за собствена сметка при пристигането на летището в Кипър, като до излизането на резултата от теста остават под домашна карантина.

Българските граждани, които са ваксинирани и разполагат със съответния сертификат за ваксиниране, ще бъдат допускани до територията на Кипър, без да е необходимо да представят PCR тест за COVID-19 и няма да подлежат на карантина, ако в рамките на 24 часа преди полета са попълнили и изпратили на кипърските власти наличния в електронния портал  www.cyprusflightpass.gov.cy  формуляр, като са приложили и копие от съответния сертификат за ваксиниране. Необходимо е и да са получили отговор от кипърските власти на посочения от тях електронен адрес за кореспонденция с разрешение за влизане в Кипър.

При ваксинираните с ваксината на Janssen/Johnson & Johnson Vaccine, която се прилага еднократно, следва да са изминали най-малко 14 дни от датата на полагане на ваксината до датата на пристигане в Кипър. На тези български граждани може да им бъде направен PCR тест за COVID-19 при пристигане.

При нужда от съдействие българските граждани  могат да се обръщат към българското посолство в Никозия на следните телефонни номера: +357 22 67 27 40; +357 22 67 24 86 и на имейл адреса на посолството: Embassy.Nicosia@mfa.bg.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Снежи Раева

Скорошни постове

  • България

„Възраждане“ предупреди за военен риск след решението за авиобаза „Безмер“

Лидерът на „Възраждане“ Костадин Костадинов отправи остро предупреждение към обществото, заявявайки, че рискът от военен…

преди 7 часа
  • България

Народното събрание одобри преместването на американски военни самолети в „Безмер“

Със 136 гласа „за“ Народното събрание прие предложението самолетите на Въоръжените сили на САЩ да…

преди 8 часа
  • България

Жители на Безмер събират подписка срещу разполагането на американски самолети-цистерни в авиобазата

В село Безмер се засилва общественото недоволство срещу плановете за разполагане на американски самолети-цистерни в…

преди 9 часа
  • България

ДПС ще търси по съдебен път нова централа след решението за „Врабча“ 23

Лидерът на ДПС Делян Пеевски излезе с официална позиция след решението на Министерския съвет да…

преди 9 часа
  • България

САЩ искат до 8 самолета в България, София предлага база „Безмер“

Европейското командване на въоръжените сили на САЩ (USEUCOM) заяви, че следи отблизо ситуацията в България.…

преди 9 часа
  • България

Непълнолетен рани момиче с остър предмет в Благоевград

Криминален инцидент разтърси Благоевград късно снощи. Непълнолетен младеж беше задържан от полицията, след като нарани…

преди 10 часа