Кучета, изхвърлени на сметището в Самоков скандализираха хората в социалните мрежи. При тези рекордни жеги за страната, животните са били затворени в клетки в метален контейнер.
Снимки на кучета в клетки, затворени в контейнер при рекордна жега възмутиха хора в социалните мрежи. Природозащитници алармират за нехуманното отношение към животните, които са изхвърлени на сметището в Самоков, предаде NOVA.
От Общината твърдят, че изпълняват програмата си за овладяване на бездомните популации „Има хора, които се оплакват от безстопанствените кучета, има и такива, които ги защитават. Търсим възможно най-добрия начин да реагираме”, коментира Владимир Георгиев – кмет на Самоков.
„За да не са навън намерихме начин как да ги съхраняваме и то единствено и само в рамките на един ден, докато те се кастрират във ветеринарна лечебница”, допълни той.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment