Времето в петък ще бъде приятно и слънчево, като на места ще превали за кратко. Темепратурите ще бъдат високи – над 30 градуса.
Преди обяд ще бъде слънчево. След обяд ще има временни увеличения на облачността, но само на отделни места в Централна България и планинските райони ще превали краткотрайно. Вятърът от изток-североизток ще се усили и ще е умерен. Максималните температури, в повечето места, ще са между 30° и 35°.
Над планините ще е предимно слънчево. След обяд ще има временни увеличения на облачността, но само на отделни места в масивите от Централна България ще превали краткотрайно. Ще духа умерен североизточен, по високите и открити части – до силен северен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 23°, на 2000 метра – около 17°.
Атмосферното налягане слабо ще се понижи, но ще е по-високо от средното за месеца.
По Черноморието ще бъде слънчево, след обяд ще има временни увеличения на облачността, но ще остане без валежи. Ще духа умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са 26°-29°. Температурата на морската вода е 22° – 24°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment