България

Местан е с коронавирус, отлагат делото му

Лютви Местан, който участва в тежка катастрофа, в която загина 6-месечно бебе, е карантиниран, защото пробата му за Covid-19 е положителна. 

По тази причина делото, по което е обвиняем, беше отложено за 20 септември. Молбата за отлагане на заседанието е постъпила в Окръжния съд на Кърджали в петък и е подадена от адвоката на Местан Нацко Дончев. Той обясни, че клиентът му си е правил изследвания за друг медицински проблем, но медиците установили, че е положителен за коронавирус, пише „24 часа“.

Делото, по което Лютви Местан е обвиняем, е за катастрофа от 2019 година на разклона край момчилградското село Загорско.

При нея загина 6-месечно момиченце. Местан е седял зад волана на един от автомобилите в произшествието. Обвиняем по делото е и шофьорът на другата катастрофирала кола Юсеин Ахмед, който е баща на загиналото бебе.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Седем разпитани при проверка на поръчка за рехабилитация на пътища в Кърджали, материалите отиват в прокуратурата

Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…

преди 3 часа
  • България

„Враждебна“ и „Безмер“ ще бъдат модернизирани с пари от НАТО по NSIP

Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…

преди 4 часа
  • България

Тежка катастрофа затвори магистрала „Тракия“ при км 311

Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…

преди 4 часа
  • България

9-годишно момче е в тежко състояние след удар между велосипед и товарен автомобил в Тръница

Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…

преди 5 часа
  • България

Юли ще е динамичен, но без очаквани 43°C у нас

Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…

преди 6 часа
  • България

Финансовите министри в Брюксел обсъждат процедура за свръхдефицит срещу България

Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…

преди 6 часа