България

Безплатни чадъри и шезлонги по родното Черноморие: 11 плажа

Къде сянката на плажа е безплатна това лято. Става ясно, че на 7 плажа, възложени на концесия, чадърите и шезлонгите ще са безплатни за летен сезон 2021 г. от общо 87 действащи концесионни договора.

Плажовето с безплатни плажни принадлежности са: “Ривиера”, “Буните 2″, „Обзор Мотела“, „Бургас – север“, „Бургас – централен“, „Приморско – централен“, “Къмпинг „Нестинарка“, предаде NOVA.

На други 50 плажа, възложени на концесия, единичната цена на чадър и шезлонг ще е в диапазона от 1 до 5 лева с ДДС. Концесионерите на 48 места са намалили цените за чадър и шезлонг с 50 и повече процента.

Прокуратурата: Има нарушения в защитени зони и в разрешения за строителство на плаж „Смокиня – Север“

На 4 морски плажа, отдадени под наем, чадърите и шезлонгите ще са безплатни за летен сезон 2021 г., а именно: Шкорпиловци – юг, „Ахелой“, „Атанасовска коса“, ч. 1, Царево Централен

На 23 морски плажа, от заявилите наематели, единичната цена на чадър и шезлонг ще е в диапазона от 1 до 5 лева с ДДС. На 22 морски плажа наемателите са заявили намаляване на цените на чадър и шезлонг с 50 и повече процента.

В периода на проверките е установено, че има морски плажове, които са намалили цените на плажните принадлежности спрямо максималните, определени в съответния договор за наем или концесия, с цел да облекчат българските и чуждестранните туристи.

На 4 морски плажа е установено, че не се предоставят изобщо чадъри и шезлонги и съответно предложението за намаление е неприложимо. Те са: „Рибарски“, „Батовски“, „Созопол – запад част 2“ и „Минерален басейн – юг“.

Към настоящия момент са изготвени 19 споразумения с наематели и 48 споразумения с концесионери или общо 67 споразумения.

На някои от морските плажове се предлагат зони с безплатни плажни принадлежности, но те не влизат в статистиката.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Росен Гацин

Скорошни постове

  • България

Проф. Рачев прогнозира захлаждане и повече валежи, но без опасност от наводнения

В средата на април времето в България остава променливо, а проф. Георги Рачев коментира в…

преди 14 секунди
  • България

Мъж е задържан в Перник след закана за убийство заради имотен спор

Служители на Първо РУ – Перник разследват случай на закана за убийство. Полицията е реагирала…

преди 15 минути
  • България

Закана за убийство доведе до арест в Перник заради имотен спор

Служители на Първо РУ – Перник разследват инцидент, свързан със закана за убийство. Полицията е…

преди 15 минути
  • България

Тир се преобърна в пропаст край Мишеморков хан, шофьорът загина

Тежък пътен инцидент стана снощи в района на Прохода на Републиката. Турски тежкотоварен автомобил се…

преди 30 минути
  • България

Емануил Йорданов и Бойко Станкушев: Изборите на 19 април бяха честни, съдебната реформа остава голямото предизвикателство

Изминалите избори на 19 април преминаха по-честно, а по-големият брой сигнали към институциите е знак…

преди 45 минути
  • България

Йотова поздрави „Прогресивна България“ след висока избирателна активност

Илияна Йотова поздрави всички български граждани, които упражниха правото си на вот на последните избори…

преди един час