България загуби един от най-добрите, по признанията на негови колеги, пилоти – майор Валентин Терзиев. Припомняме, че трагедията се случи на 9-ти юни, когато изтребител МиГ-19 се разби в Черно море по време на ученията край Шабла.
Бившият военен пилот Николай Калев сподели в ефира на „Здравей, България” какви са възможните причини за трагедията със загиналия военен пилот.
„Не можем категорично да кажем какво е станало във въздуха. Това е силен психологически удар върху семейството и колегите му. Има известно информационно затъмнение. Нека проявим търпение, докато комисията си свърши работата. Фактите, които излизат, дават противоречиви посоки за случилото се. Една от хипотезите беше, че се е взривила ракетата на крилото. След време стана ясно, че не е така. Според мен проблемът е в това, че вероятно парашутният купол се е разкъсал. След това ръководителят на стрелбата е трябвало да спре по-нататъшното изпълнение на задачата. Трябва да има някаква минимална височина, на която летецът да може да слезе”, заяви Калев.
По думите му има и друга хипотеза. „Началникът на отбраната адмирал Ефтимов спомена, че вероятно самолетът се е взривил още във въздуха, а не при докосване на морето. Това насочва хипотезите в друга посока”, каза още бившият военен пилот.
Според него летецът е нарушил мерките за безопасност, докато се е опитвал да се спаси. По думите му е трябвало наблизо да има спасителен хеликоптер.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
Днес рутинното дежурство на младши експерт Ивелин Арабаджиев, командир на отделение във Втора група за…
Касиерка на „Български пощи“ в Кюстендил е призната за виновна за продължавано присвояване в периода…
Касиерка на „Български пощи“ в Кюстендил е призната за виновна за продължавано присвояване в периода…
Министерският съвет прие проект за изменение и допълнение на Тарифа № 4, която определя таксите…
Министерският съвет прие проект за изменение и допълнение на Тарифа № 4, която регламентира таксите…
От 17:00 часа на 22 април до 09:00 часа на 27 април електронната услуга за…
Leave a Comment