Според д-р Пламен Масларски, кабинетите на лекарите са пълни с деца, на нива, обичайни за зимата. Педиатърът отдава тази тенденция на социалният живот, който се е възвърнал.
Рязък скок на заболяванията при децата, отчитат лекарите. Кабинетите са пълни на нивата, обичайни за зимните месеци. Като причина за тази тенденция педиатърът д-р Пламен Масларски обясни социалният живот, който се е възвърнал, предаде NOVA.
Ентеро и чревните възпаления са характерни за децата през лятото, обясни още той. Тази година има и доста респираторни инфекции.
При малките деца симптомите започват с висока температура, а след това и със затруднено дишане.
Климатологът проф. Георги Рачев заяви в ефира на бТВ, че в момента страната е в…
Според прогнозата на НИМХ днес, 10 юли, петък, ще бъде предимно слънчево. През следобедните часове…
Депутатът от ДПС Калин Стоянов съобщи, че е подал сигнал до изпълняващия функциите главен прокурор…
Сръбският съд е разрешил екстрадицията на Стоян Мавродиев в България. Решението е взето на закрито…
Военновъздушните сили на България изпълниха три задачи за пациентска евакуация в рамките на три дни,…
Западна Европа регистрира най-топлия юни от началото на метеорологичните измервания, показва анализ на учени от…
Leave a Comment