Решиха колко ще бъдат секциите и населените места зад граница, в които българите ще гласуват за нов парламент на 11 юли. На среднощно заседание беше определено – 791 секции ще бъдат разкрити в 68 държави.
Най-много секции ще бъдат разкрити в Обединеното кралство. Там те ще бъдат общо 135. Следващи по брой са Турция, където секциите ще бъдат 121. В Германия ще бъдат разкрити 116 секции, а в САЩ – 58, предаде NOVA.
В секциите с над 300 души ще се гласува само с машини. До няколко дни се очаква да бъде подписан договорът за доставка на допълнителни 1500 машини. Българите зад граница са подали близо 72 хиляди заявления, което е с около 15-16 хиляди по-малко в сравнение с вота през април.
Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви готовност за протестни действия заради проектобюджета за 2026 г.…
Комисията за защита на конкуренцията започна предварително проучване за ценообразуването на летище „Васил Левски“ в…
От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на…
България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат…
Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“.…
През следващите дни Балканският полуостров ще бъде под влияние на горещо време, като следобедните валежи…
Leave a Comment