На места в страната ще бъде слънчево, но облачността се запазва. Валежи също ще има предимно в планинските райони. Температурите ще са в широки граници.
Над източните райони облачността ще остане значителна и ще има интензивни валежи и гръмотевици. Преди обяд над Западна и Централна България ще бъде предимно слънчево. След обяд и там ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на места, главно в планинските райони, ще има краткотрайни, временно интензивни валежи и гръмотевици. Ще духа умерен, временно силен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще са от 20° – 22° на места в Източна България до около 29° в северозападните райони от страната.
В източните райони на Стара планина, Сакар и Странджа облачността ще е значителна и ще има интензивни валежи и гръмотевици. Преди обяд в масивите от Западна и Централна България ще бъде предимно слънчево, но след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа умерен и силен вятър от север-северозапад.
Атмосферното слабо ще се понижи, но ще остане близко до средното за месеца.
Над Черноморието облачността ще е значителна, ще има интензивни валежи от дъжд и гръмотевични бури. На места количествата ще са значителни. Ще духа умерен вятър от северната четвърт. Максималните температури ще са 18°-21°, близки до температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Министърът на правосъдието Николай Найденов поиска оставката на Борислав Сарафов. Решението му е пряк отговор…
Напрежението в парламента се засили след приключването на работата на временната комисия по новия правилник…
На 22 май Православната църква почита паметта на Свети княз Йоан-Владимир и Свети мъченик Василиск.…
38-годишен мъж от село Руен предизвика пътен инцидент в село Соколец, община Руен, след употреба…
Условията за туризъм в българските планини днес са изключително неблагоприятни. От Планинската спасителна служба към…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов влезе в остър спор с представители на „Демократична България“ (ДБ),…
Leave a Comment