България

Още 4 области излязоха от списъка на новозаразените с Covid-19 за денонощието

Новите случаи на Covid-19 в страната са 100. Изследвани са 14 266 проби. Това показват данните от Единния информационен портал.

Най-много са новите случаи в София-столица (20), Варна (10) и Благоевград (9). Силистра, Разград, Плевен и Кърджали са областите без нови случаи на Covid-19.

Излекуваните са последното денонощие са 670. Починалите лица са 15. Активните случаи намаляват все повече. Към момента те са 13 618.

В болница за лечение са настанени 2335 пациенти. От тях 253 са в интензивни отделения.

За последните 24 часа са поставени 23 777 дози от ваксините срещу вируса.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Мариела Анастасова

Скорошни постове

  • България

Съдът остави в ареста петима за трафик на хора и нападение над полицаи

Софийският районен съд наложи най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ на петима мъже, привлечени…

преди 10 минути
  • България

НАП: Завършилите ученици сами плащат здравните си осигуровки до започване на работа или следване

Лятото е време за почивка и за подготовка за следващия етап от живота на хиляди…

преди 25 минути
  • България

България изпълни всички 40 препоръки на MONEYVAL и е на крачка от излизане от „сивия списък“

България официално е изпълнила всички международни стандарти в борбата срещу изпирането на пари и финансирането…

преди 40 минути
  • България

Учени обясняват бума на пеперуди в български градове като сезонен каламитет

През последните дни жители на редица български градове, включително Стара Загора, Пловдив, Сливен и Велико…

преди 55 минути
  • България

35-годишна жена е задържана след побой в Самораново

35-годишна жена от Сапарева баня е задържана от служители на РУ Дупница след физическа саморазправа…

преди един час
  • България

Таксиметров шофьор в Кюстендил използва газов пистолет при нападение на ул. „Ракла“

Таксиметров шофьор в Кюстендил е употребил законно притежавано оръжие, за да се защити при нападение…

преди един час