Кюстендилските череши вече са на пазарите в Красно село и Иван Вазов в София. Това съобщиха за медия „Нова Вест“ от Пресцентър на „Пазари ЮГ“ ЕАД
Кюстендилските череши от новата реколта вече са на пазарите в Красно село, Иван Вазов и Борово. Цените започват от 3 до 6 лв. за килограм в зависимост от големината и качеството, съобщиха от “Пазари ЮГ” ЕАД. В същия диапазон са и пресните български ягоди. Всички от южните квартали могат да си изберат пресните плодове директно от земеделските производители. От другите части на София също могат да идват с метрото директно до Красно село, което е изключително удобно, подчертават от пазарите.
Тази година се очаква реколтата да е по-слаба заради валежите и студената пролет, казват стопаните. Те очакват трудности и заради липсата на туристи по Черноморието и курортите, които са един от основните купувачи за Кюстендилския регион. Производителите казват, че преди пандемията са идвали доста румънци да купуват директно количества.
Затова от „Пазари ЮГ“ ЕАД призовават столичани да изберат българското и да купуват пресни плодове и зеленчуци директно от производителите на пазарите в Красно село, Иван Вазов и Борово. Голямо предлагане има на пресни нашенски ягоди, кайсии, грамадни джанки, розови домати, краставици, марули, спанак, лук и др.
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Народното събрание прие нов правилник за своята дейност след остри дебати, които изостриха напрежението между…
Окръжна прокуратура – Кърджали излезе с официална позиция по повод медийни запитвания за процесуалните действия…
Leave a Comment