България

Малко на 1% от тестваните са положителни за Covid-19

170 са новите случаи на Covid-19 при направени 15 295 теста за последното денонощие, показват данните на Единния информационен портал.

В София са регистрирани най-много нови случаи – 46. В Бургас – 11, Добрич – 5, Пловдив – 15, във Варна случаите са 8. 2765 са хоспитализираните, като от тях в интензивно отделение са 309 души. Активните случаи на зараза са 16 117.

Починалите за последното денонощие са 45. 494 са излекуваните. Поставени са за последното денонощие 23 158 дози ваксини срещу COVID-19.

За последните 24 часа в страната са поставени 23 158 дози от ваксините.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Снежи Раева

Скорошни постове

  • България

Проф. Рачев прогнозира захлаждане и повече валежи, но без опасност от наводнения

В средата на април времето в България остава променливо, а проф. Георги Рачев коментира в…

преди 7 минути
  • България

Мъж е задържан в Перник след закана за убийство заради имотен спор

Служители на Първо РУ – Перник разследват случай на закана за убийство. Полицията е реагирала…

преди 22 минути
  • България

Закана за убийство доведе до арест в Перник заради имотен спор

Служители на Първо РУ – Перник разследват инцидент, свързан със закана за убийство. Полицията е…

преди 22 минути
  • България

Тир се преобърна в пропаст край Мишеморков хан, шофьорът загина

Тежък пътен инцидент стана снощи в района на Прохода на Републиката. Турски тежкотоварен автомобил се…

преди 37 минути
  • България

Емануил Йорданов и Бойко Станкушев: Изборите на 19 април бяха честни, съдебната реформа остава голямото предизвикателство

Изминалите избори на 19 април преминаха по-честно, а по-големият брой сигнали към институциите е знак…

преди 52 минути
  • България

Йотова поздрави „Прогресивна България“ след висока избирателна активност

Илияна Йотова поздрави всички български граждани, които упражниха правото си на вот на последните избори…

преди един час