България

Десислава Атанасова за ключов министър: Не знае основни неща

Десислава Атанасова заяви, че не е чула “ нито едно доказателство за бомбастичните твърдения на служебния кабинет от последните дни, които се ползват за медийна импровизация… Не знам дали българите ги интересуват замерянията с компромати“.

За тях са важни решенията за днешния, за утрешния ден – справяне с пандемията, със социалните предизвикателства, с икономическите предизвикателствата. Хората искат малко зрелища от време на време, служебният кабинет им ги предлага, но преди всичко се интересуват за хляба“. Това каза Десислава Атанасова от ГЕРБ, предаде БНР.

„Несериозно е в пазарна икономика министър да не знае основни неща. Ден преди да е някой в служебното правителство, министърът на икономиката си е позволил да изпрати в БНБ документи за смяна на Надзорния съвет на Българската банка за развитие. Това е скандално. Не е нужно да си завършил в Харвард, достатъчно е в Харманли, за да знаеш основни неща. Министърът не знае и какво е банкова тайна“, допълни Атанасова.

„ЦИК трябва да започне в динамика да взема своите решения за купуване на допълнителни машини, да направи кампания за гласуване с такива машини. Притесненията ни продължават да са свързани с дублирането на данните от разписките, които след всяко гласуване избирателят пуска в урната, и данните от протокола. За гаранция за честен вот трябва да има сравняване“.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Росен Гацин

Скорошни постове

  • България

Петима задържани в Шуменско за четири денонощия

Петима са задържани в полицейския арест през последните четири денонощия за различни прояви, съобщават от…

преди един час
  • България

18-годишен без книжка и с нерегистриран автомобил удари паркиран „Голф“ в Шумен

Около 23:45 часа на 12 април екип на група „Патрулно-постова дейност“ към Районното управление в…

преди 2 часа
  • България

Маргрет Николова почина на 97 години, оставяйки трайно наследство в българската поп музика

Маргрет Николова почина на 97 години. Тя е една от най-ярките и емблематични фигури в…

преди 2 часа
  • България

Близо 200 000 автомобила се връщат към София, най-натоварена ще е АМ „Тракия“

В последния ден от почивните дни се очаква засилен трафик към София. По данни на…

преди 3 часа
  • България

Летният туризъм започва с остър недостиг на кадри despite рекордни очаквания

Българският туристически сектор посреща летния сезон с високи очаквания и прогнози за рекорден брой посетители,…

преди 3 часа
  • България

Водно такси ще свързва Тутракан и Олтеница от 18 април

Водно такси ще свързва българския град Тутракан и румънския Олтеница, съобщават от местното сдружение за…

преди 3 часа