България

Росен Плевнелиев с остра критика срещу служебното правителство и Румен Радев

Росен Плевнелиев се обърна към служебното правителство, с призив да бъдат извадени фактите за подслушванията. „Обръщам се към президента Радев и неговото правителство – извадете фактите около подслушването, ако има такива. Извадете доказателствата, да накажем виновните”. 

„От 5 години не съм нито активен политик, нито активен държавен глава. Никой не ми се обяснява и не ми дава информация за каквото и да било. Когато бях президент, никога не съм получавал никакви данни за подслушване. Държавният глава не получава такава информация. Такава имат главният прокурор, министър-председателят и министърът на вътрешните работи. Тези хора отговарят за службите, които имат право на такава информация. Ние сме демократична държава, не може да има каквото и да било подслушване, ако не е имало решение на съда, за да се стартира подобна процедура. За да бъдем коректни към уважаемия български гражданин, трябва да покажем фактите“, поясни Плевнелиев, предаде NOVA.

По думите му това е поредният скандал за подслушване. „Хората се притесняват, когато говорят по телефона. Повече от 30 години обаче няма вкаран в затвора за незаконно подслушване”, каза още той.

На въпрос съгласен ли е с позицията на ГЕРБ, че службите се атакуват заради разбита руска шпионска схема, Плевнелиев заяви следното:

„Службите се обезглавиха за нула време от служебното време. Не би следвало то да прави такива действия. Главният секретар бе уволнен незаконно. Президентът изнуди „Държавен вестник” по нощите да публикува този Изборен кодекс, в който бяха направени промени в последната секунда. Депутатите от ИТН се обърнаха на 180 градуса след всичко, което обещаха”, поясни президентът. Плевнелиев призова политиците да спрат с измислените скандали.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Росен Гацин

Скорошни постове

  • България

Предимно слънчево време, с дъжд в Югозападна България и умерен вятър

Според актуалната прогноза на Националния институт по метеорология и хидрология днес, 23 април, четвъртък, времето…

преди 21 минути
  • България

Граничен полицай спаси пътници от преобърнал се украински автобус край Малко Търново

Днес рутинното дежурство на младши експерт Ивелин Арабаджиев, командир на отделение във Втора група за…

преди 13 часа
  • България

Касиерка в Кюстендил е осъдена на пробация и да върне 30 523,68 евро за присвояване

Касиерка на „Български пощи“ в Кюстендил е призната за виновна за продължавано присвояване в периода…

преди 13 часа
  • България

Касиерка в Кюстендил е осъдена да върне 30 523,68 евро и получи пробация

Касиерка на „Български пощи“ в Кюстендил е призната за виновна за продължавано присвояване в периода…

преди 13 часа
  • България

От 27 април 2026 г. се променят таксите за издаване на лични документи

Министерският съвет прие проект за изменение и допълнение на Тарифа № 4, която определя таксите…

преди 13 часа
  • България

МВР променя таксите за лични документи от 27 април 2026 г.

Министерският съвет прие проект за изменение и допълнение на Тарифа № 4, която регламентира таксите…

преди 13 часа