Стартира нова акция на „Пътна полиция“. Под прицел са шофьорите на автобуси и товарни автомобили
Започва нова специализирана полицейска операция по линия на Roadpol за контрол на товарни автомобили и автобуси. Проверките ще се извършват от „Пътна полиция” в сътрудничество с „Автомобилна администрация”. При необходимост ще се включват и екипи на Криминална и Икономическа полиция.
Основното, за което пътните органи ще следят, е спазва ли се времето за почивка на шофьорите, дали те са употребили алкохол или наркотици и с каква скорост се движат. Ще се проверява и редовността на документите и използването на предпазни колани.
Операцията ще продължи до 16 май. Тя е втора поред за годината от общо четири планирани.
Резултатите от същата акция, извършена в началото на годината, показват, че са регистрирани 3 478 нарушения при товарни автомобили. По-честите са превишаване на скоростта, нередовни документи и неизползване на обезопасителни колани.
Констатираните нарушения при автобусите са 281, като отново водещи са превишената скорост, нередовните документи на водача и неизползването на предпазен колан.
Вчера Главният секретар на Министерството на вътрешните работи издаде разпореждане за незабавни и засилени контролни…
От МВР потвърдиха, че товарният автомобил, в който се удари лека кола в събота край…
В събота малко след обяд на околовръстното шосе на Шейново стана пътен инцидент, при който…
Утрешният ден ще започне с развитие на купесто-дъждовна облачност над Северозападна България още от сутринта.…
Главният секретар на Министерството на вътрешните работи е разпоредил незабавното въвеждане на засилени мерки за…
Вчера специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата установи множество нарушения.…
Leave a Comment