Политика

Манолова: Оценката ни за служебния кабинет ще зависи от работата му по сигналите на Комисията по ревизията и Илчовски

За девет пленарни дни свършихме повече работа, отколкото предишния парламент за цял мандат, каза Манолова

Оценката на парламентарната група „Изправи се! Мутри вън!“ за работата на служебното правителство ще зависи от работата му по сигналите на Комисията по ревизията и на г-н Илчовски. Всички по случая трябва да са проверени и това очакваме от служебните министри. Комисията ще продължи работата си и в следващия парламент. Сигналите и стенограмите ще изпратим до Европейската прокуратура, Комитета за изтезанията към Съвета на Европа, омбудсмана, служебните министри на правосъдието, вътрешните работи, екологията, енергетиката, регионалното развитие, до прокуратурата.

Това заяви председателят на Комисията по ревизията в парламента Мая Манолова пред БНР относно работата на комисията и последното й заседание, което е днес.

Започна процесът по осветяване на корупцията и гражданите влязоха в парламента. Очакваме още хора да говорят и истината за управлението да излезе наяве. Това, че факти се изнасят официално в българския парламент, показва, че тази гласност няма как да бъде заметена. Фактите станаха публично известни, допълни Манолова и подчерта, че днес комисията ще информира съответните институции и ще работи по предаването на случаите на служебното правителство.

Хората, подали различните сигнали, няма кой да ги спре да разказват. Къде бяха управляващите от ГЕРБ и опозицията и какво направиха предишният парламент и по-предишният парламент? Фактите са били налични и тогава, каза още Манолова.

В България има над 40 органа с ангажимент да борят корупцията. С това пледираше, че ще се занимава и 44-ият парламент. Комисията по ревизията показа, че може да се свърши работа в полза на българските граждани. За девет пленарни дни свършихме повече работа, отколкото предишния парламент за цял мандат, допълни тя.

Тя уточни, че документите по сигнала от Светослав Илчовски ще бъдат предадени на всеки един от членовете на комисията. Ще настоявам всеки от тях да поеме персонална отговорност за това да не ги разгласява, защото става дума за изясняване на едно твърдение, че са „крали от нашите пенсии“, каза Манолова.

Относно твърденията на Иван Ангелов Манолова заяви, че е повече от притеснително, ако проблемите с един сертификат за износ на храни могат да се решат с обаждане на премиера до ръководителите на съседна държава. Правилата трябва да важат за всички и успехът на един бизнес не трябва да зависи от познанството с премиера, категорична бе тя.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Снежи Раева

Скорошни постове

  • България

Един загинал и 14-годишно момиче с опасност за живота при катастрофа край Мъглиж

На 09.07.2026 г., около 22:00 ч., по път I-6, км 324+200 м, на около 20…

преди един час
  • България

„Ретро лято“ продължава още седмица, следва втора гореща вълна с възможни 40°C

Климатологът проф. Георги Рачев заяви в ефира на бТВ, че в момента страната е в…

преди един час
  • България

НИМХ: Слънчево с следобедна купеста облачност и локални краткотрайни дъждове

Според прогнозата на НИМХ днес, 10 юли, петък, ще бъде предимно слънчево. През следобедните часове…

преди 3 часа
  • България

ДПС иска документи по PNR-гейта, Демерджиев отхвърли сигналите като безплодни

Депутатът от ДПС Калин Стоянов съобщи, че е подал сигнал до изпълняващия функциите главен прокурор…

преди 17 часа
  • България

Сръбският съд одобри екстрадицията на Стоян Мавродиев, решението няма да се обжалва

Сръбският съд е разрешил екстрадицията на Стоян Мавродиев в България. Решението е взето на закрито…

преди 17 часа
  • България

ВВС транспортираха бебе за лечение в Рим със C-27J Spartan

Военновъздушните сили на България изпълниха три задачи за пациентска евакуация в рамките на три дни,…

преди 18 часа