Прашният облак ще се застои над България около седмица
Затоплянето в дните около Великден е причина за поредното запрашаване на атмосферата над страната, показват прогнозите на гръцките метеоролози.
Топлият пренос от югозапад ще вдигне обширен облак прах от Северна Африка, който ще обхване голяма част от Южна Европа, посочва NOVA.
В плен на запрашаването ще са южната половина на Италия, държавите по Адриатическото крайбрежие, Гърция и България.
Концентрацията на прах ще започне да се увеличава в средата на седмицата и ще продължи ден-два след Великден. Тогава над Балканите ще премине студен атмосферен фронт, с който прашният облак ще се изтегли на изток-югоизток.
По публикацията работи Снежина Раева
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment