България

Важна информация за всички преболедували COVID-19 в България(ВИДЕО)

Според проф. Сорен Хайрабедян, директор на Института по биология и имунология на размножаването при БАН, от 10 000 преболедували COVID-19 едва 500 са имали антитела след една година.

От тези 500 едва 40% са имали вирусоблокиращи антитела, тоест такива, които не биха позволили на вируса да навлезе в клетката. Това сочи проучване, направено в Китай, посочи проф. Сорен Хайрабедян, предаде NOVA.

„Вирусът модифицира имунната система по начин, по който й пречи да развива бързо антитела, пречи й да изчисти вируса”, обясни проф. Хайрабедян. „Минимумът, който дава ваксинирането, е, че човекът няма да влезе в болница, няма да го изкара тежко”, обясни още професорът.

Относно тромбозите, той поясни, че ако на 1 милион заразени с COVID-19 има 160-170 хил. души с тромбози, то при 1 милион ваксинирани – 10 човека правят тромбоза от препарата.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Росен Гацин

Скорошни постове

  • България

Фискалният съвет предлага по-висока пенсионна възраст за служителите в МВР

Фискалният съвет предложи да се повиши пенсионната възраст в Министерството на вътрешните работи (МВР). В…

преди 50 минути
  • България

На 17 юли в Търговище ще открият нов бронзов паметник на Васил Левски

Търговище ще отбележи 189 години от рождението на Васил Левски с тържествена церемония на 17…

преди 2 часа
  • България

Александър Кадиев глобен с 51 евро и 8 контролни точки за видео зад волана

Актьорът Александър Кадиев е санкциониран за заснемане на видеоклип по време на шофиране, в който…

преди 3 часа
  • България

Автомобил се обърна по таван на АМ „Тракия“ край Сливен, майка и дете са в болница

Лек автомобил се обърна по таван на 261-ия километър на автомагистрала „Тракия“ в района на…

преди 3 часа
  • България

Бащата на Ивана откри чатовe, крипто плащания и GPS координати за наркотици в телефона ѝ

След смъртта на 16-годишната Ивана Стойнева, която падна от петия етаж на жилищен блок в…

преди 4 часа
  • България

Хотели и ресторанти в България са с 48% по-евтини от средното за ЕС

Въпреки оплакванията на туристи за високите цени по Черноморието, данни на Евростат показват, че България…

преди 4 часа