Политика

Татяна Дончева изригна срещу Бойко Борисов

Татяна Дончева, която бе избрана за народен представител, а след това и за зам.председател на Народно събрание е категорична, че Бойко Борисов смята, че викането му в парламента е посегателство на достойнството на особата, което и Фердинанд не си е позволявал.

Дончева допълни, че Борисов не зачита парламента и мисли, че „там работят хора, с които само може да си послужи. Белег за това беше отношението му към предишната председателка Цвета Караянчева“, предаде БНР.

Според Дончева той не е в състояние да представи Плана за възстановяване пред НС и заключи, че това означава, че премиерът в оставка не би могъл да го представи и пред европейските институции, което означава, че „интересите на страната ни са били злепоставени“.

„Той иска пари от Европа, без да може членоразделно да обясни основите на плана, на мерките, това е потресаващо и трябва да ни занимава“.

Татяна Дончева определи случващото се в Народното събрание като обнадеждаващо:

„В дясната част на залата усетиха, че трябва да си сътрудничат. ДПС се метнаха на влака на промяната в движение. БСП предложиха мораториум, който по начина, по който го предлага Корнелия Нинова, е юридически неиздържан и конституционно уязвим. Ние сме отворени за такова нещо, но искаме да бъде доработено. Въпрос на такт е дясната част на залата да не отнема инициативата на Нинова и да дадем възможност на колегите от БСП да прецизират предложението си и да го внесат по нормален начин… Това ще бъде начало на добро сътрудничество“.

Структурната промяна на Министерския съвет е полезна, но ако няма сили за това, защото мнозинството в НС е крехко, няма да можем да го направим, коментира зам.-председателката на парламента.

„Премислянето на едно правителство, дори то да съществува една седмица, е важно, защото то ще служи като емблема за следващите избори, в които ще влезем всички. Ако „Има такъв народ“ предложи правителство, което хората смятат за несъстоятелно, те няма да спечелят от това, ако ние подкрепим такова правителство, ние също няма да спечелим от това“.

Тя беше категорична, че ще е разумно, ако се излъчи кабинет, който да управлява до Нова година, за да се осигури плавно превземане на властовите позиции на ГЕРБ и да не се проведе кампания за президентските избори в условия на служебен кабинет.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Росен Гацин

Скорошни постове

  • България

Река Маданска побеля след скъсана дига на утаител, РИОСВ проверява случая

Водите на река Маданска побеляха след скъсване на дига на утаител, който пречиства изпомпените води…

преди 6 часа
  • България

Полицаи в Стара Загора спасиха мъж, заплашил да скочи от болница

На 7 април служители на МВР в Стара Загора спасиха живота на мъж в критично…

преди 6 часа
  • България

Почина проф. Илка Попова, виден вокален педагог и преподавател в НМА

Почина проф. Илка Попова, изтъкнат вокален педагог, изпълнител и преподавател в Националната музикална академия „Проф.…

преди 6 часа
  • България

Трайков открива Национално хранилище за радиоактивни отпадъци на площадка Радиана

Министърът на енергетиката Трайчо Трайков ще открие Национално хранилище за радиоактивни отпадъци. Официалната церемония е…

преди 6 часа
  • България

ОДБХ затвори ферма в Дебелец, иззе над 600 кг месо и над 200 кг млечни продукти

Областната дирекция по безопасност на храните – Велико Търново установи втора незаконна кланица в град…

преди 7 часа
  • България

Човешки останки в черен чувал са открити в пловдивския квартал „Тракия“

Човешки останки в чувал за боклук са открити в Пловдив. За находката сигнализирали по обед…

преди 7 часа