България

Защо полицаи глобиха наш лекоатлет, докато тренира за състезание? (ВИДЕО)

Глобата му е по друг член от Закона

Национален състезател по лека атлетика отнесе глоба с фиш, докато тича край шосето. Бегачът бил спрян от пътни полицаи, които го санкционирали заради нарушение на Закона за движение по пътищата.

Лекоатлетът бил санкциониран, „защото спира без необходимост и удължава ненужно пътя и времето за пресичане на платното за движение”, съобщава Нова телевизия. Младежът обаче твърди, че не е пресичал, а просто е тичал.

Иван Андреев е национален състезател и шампион по лека атлетика. В момента той се подготвя за няколко важни състезания. Тича по пътя, защото няма къде другаде. Неочаквано за самия него, той бил глобен по време на тренировка край Горни Богров. Пътни полицаи го спират за проверка и му казват, че не може да тича на пътното платно, защото това е предпоставка за катастрофа. Пишат му и фиш.

От полицията извършиха проверка по случая и са категорични, че лекоатлетът е бягал по оживен републикански път с гръб към идващите от неговата посока и е създавал предпоставки за ПТП. Иван Андреев недоумява защо е бил глобен по друг член от Закона. От полицията уточниха, че бегачът е бил глобен по член от Закона, който се доближава най-много по смисъл до извършеното от Иван Андреев нарушение.

По публикацията работи Снежина Раева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Прокуратурата разследва самоубийство на 40-годишен баща на две деца във Велико Търново

Прокуратурата във Велико Търново разследва случай на самоубийство, при който мъж на около 40 години…

преди 11 часа
  • България

Кучето Мая търси нов стопанин след изземване от насилника в Бургас

Търси се нов стопанин за кучето Мая, което стана жертва на насилие в Бургас. За…

преди 11 часа
  • България

Откриха граничния пункт „Рудозем – Ксанти“ след 30 години чакане

На 20 януари 2026 г. беше открит граничният пункт „Рудозем – Ксанти“, който свързва българския…

преди 12 часа
  • България

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишен мъж от село Главан

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…

преди 12 часа
  • България

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишен мъж, открит край Главан

Полицията в Стара Загора разследва смъртта на 81-годишния Иван Няголов Ганчев от село Главан, който…

преди 12 часа
  • България

Над 4500 глоби и 25 шофьори с алкохол и наркотици при пътната акция

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата бяха…

преди 12 часа