България

След битка с Covid-19: Бездомник продължава да живее в бургаската болница

Почти половин година бездомник, преболедувал Covid-19, не може да бъде изписан от болницата в Бургас. При положение, че леглата за заразените са дефицит, бездомникът заемо мястото на някой наистина нуждаещ се от помощ. 

58-годишен мъж е приет в COVID отделението на държавната бургаска болница и въпреки че вече е здрав, лекарите не могат нито да го изпишат нито да го преместят.

„Сестри, санитари го обгрижват от каквото има нужда – храна, вода, всичко му даваме. Той просто си живее тук“, казва пред bTV д-р Цветелина Григорова, лекар в отделението.

По думите ѝ мъжът няма къде да отиде и затова не могат да го изпишат и да го оставят на улицата.

Това продължава вече почти половин година.

„Той просто е на легло за един нуждаещ се COVID болен пациент даже цяла стая заема“, казва още лекарката.

В стаята му не могат да бъдат настанени други болни, защото може отново да се зарази.

„Създава проблем със заемането на легло, от което може да се възползва някой нуждаещ се.

Това би създало проблем за нас при една проверка, защото ние не можем да докажем какво е основанието този човек да бъде тук“, посочва Юлия Андеева, говорител на УМБАЛ-Бургас.

Вече осем различни отделения в болницата са трансформирани в COVID зони.

Бездомникът сам заявява желание в кои домове в страната иска да бъде настанен, но там няма места.

„Отново колегите ще посетят лицето, за да му предложат други такива домове, където би могъл да бъде настанен, ако той заяви желание“, обяснява Алина Конкьова, директор „Социално подпомагане“.

Домът за настаняване трябва да бъде с медицински грижи, защото мъжът не може да се обслужва сам. В болницата се надяват да се освободи подходящо място и бездомникът да пожелае да отиде там.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

**Радев: Назначението на Спецов в Лукойл е незаконно, а политиката в България се превръща в диктатура**

**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…

преди 3 дни
  • България

Деница Сачева разкри: Румен Спецов има тайно доверие от САЩ и Британия, а бюджетът 2026 е последен шанс за спасение на финансите

**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…

преди 3 дни
  • България

Трима загинали и блокиран тракийски път след фатално ПТП, причинето от загуба на контрол над волана

**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…

преди 3 дни
  • България

Синът на Радан Кънев заловен с дрога: 17-годишният Борис задържан с марихуана и машинка за цигари

**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…

преди 3 дни
  • България

Топло за ноември: до 21 градуса в почивните дни, но мъгливо в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…

преди 3 дни
  • България

Топло за ноември: 21 градуса в почивните дни, но мъглата ще скрие слънцето в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…

преди 3 дни