Едномесечно бебе с Covid-19 се лекува в болницата в Кърджали. Детето е със сериозна клинична картина.
Това е отчел по време на днешното заседание на Областния кризисен щаб директорът на лечебното заведение проф. Тодор Черкезов.
Той е обяснил, че пеленачето ще бъде преведно за лечение в Пловдив, обясняват от областна администрация в Кърджали.
Освен бебето, сред заразените и настанени за лечение в МБАЛ „Д-р Ат. Дафовски“ е и дете на 3 години, чието състояние е стабилно.
Общо 110 пациенти с СOVID-19 се лекуват в областната болница. 33-ма са болните в двете бази на „Инфекциозно отделение“, 25-има – в „Пневмофтизиатрично отделение“, 15 – в Първо, 28 – във Второ вътрешно и 7 – в ОАИЛ. Заради усложнената ситуация, броят на СOVID леглата в МБАЛ „Д-р Ат. Дафовски“ е увеличен с 11 спрямо миналата седмица, посочват още от областната администрация.
На 10 юли почина Александър Александров, вторият български космонавт, на 74 години. Поклонението пред генерал-майор…
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи остри критики към правителството на Николай Денков, като заяви,…
Метеорологичната обстановка в България днес, 12 юли 2026 г., се характеризира с активни валежи и…
Тежка катастрофа на входа на град Добринище отне живота на 20-годишен младеж. Инцидентът е станал…
Напрежението по пътя Созопол – Бургас достигна връх днес, когато граждани от няколко населени места…
През следващите дни времето в България ще се променя между слънчеви периоди и условия за…
Leave a Comment