В Русе от 15 март /понеделник/ до 1 април т.г. се преустановява провеждането на репетиции и изяви в народните читалища, в тази връзка днес хора от бранша излязоха на протест.
Представители на танцови школи в Русе организираха днес шествие под наслов „Не на двойния аршин“ в центъра на града. С него те изразиха несъгласието си срещу противоепидемична мярка на Областния оперативен щаб, с която от 15 март /понеделник/ до 1 април т.г. се преустановява провеждането на репетиции и изяви в народните читалища, както и дейностите на фолклорни и други самодейни формации, предаде БТА.
„Само нас спират. Нима ние сме най-големият инкубатор на Covid-19. Ние тръгваме на това шествие с усмивка, с добра воля и без конфронтация. Ние не искаме да ни разбират погрешно – не искаме да спират и затварят другите“, каза Богдан Донев – ръководител на танцова школа „Играорци“.
По думите му заради създалата се психоза покрай коронавируса много хора не идват на репетиции. В залите не се събират повече от 15 души, спазват се и всички противоепидемични мерки.
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Народното събрание прие нов правилник за своята дейност след остри дебати, които изостриха напрежението между…
Окръжна прокуратура – Кърджали излезе с официална позиция по повод медийни запитвания за процесуалните действия…
Leave a Comment