Затягането на мерките против коронавируса в България продължават. В Добрич се забраняват пазари, панаири, изложения, събори, празнични и други обществени прояви на закрито от днес.
Това става с издадената заповед от директора на Регионалната здравна инспекция /РЗИ/ д-р Светла Ангелова, предаде БТА.
По-строгите мерки в епидемичната обстановка се предприемат заради увеличената заболеваемост от Covid-19 в региона, която по последни данни достига 222.9 заразени на 100 000 души, се посочва в разпореждането. Новите правила ще бъдат валидни до 28 март.
Задължително става носенето на защитна маска в открити и закрити обекти с обществено предназначение като изключение се прави при движение по улици, площади, в паркове и градини. Във всички заведения за хранене и развлечения се забранява живата музика и участието на диджеи.
От 15 март учениците от пети до дванадесети клас преминават към онлайн обучение като се преустановяват в присъствена среда и всички групови извънкласни занимания. Изключение от забраната се прави за две прояви за четвъртокласниците – за математическото състезание „Европейско кенгуру“, което ще се състои на 18 март, и за Пролетното математическо състезание на 27 март, гласи заповедта на директора на РЗИ.
По публикацията работи: Росен Гацин
Велислава Петрова-Чамова официално встъпи в длъжност като министър на външните работи на церемония в сградата…
Специализирана полицейска операция на ГДБОП и ДАНС е разкрила престъпна група, занимавала се с държане…
30-годишен мъж е задържан в Панагюрище, след като нападнал 56-годишния си баща при семеен конфликт…
ГДБОП разкри канал за трафик на наркотични вещества при операция в Свиленград. При акцията е…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен отправи официално поздравление към Румен Радев след…
Днешното заседание на Народното събрание, на което беше приет съставът на кабинета „Радев“, премина в…
Leave a Comment