България

Още един мразовит ден: Температурите ще бъдат ниски днес

Днес преди обяд ще бъде облачно и на места ще превалява дъжд. По-късно валежите ще спрат. Температурите остават ниски.

До обяд в по-голямата част от страната валежите ще спрат, най-късно в югоизточните райони. От запад облачността временно ще се разкъсва и ще намалява. Ще духа до умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 2° и 7°. Вечерта от запад-северозапад облачността отново ще се увеличи.

В планините до обяд все още на места ще превалява сняг. След обяд валежите ще спрат и за кратко облачността ще се разкъса. Ще духа силен вятър от северната четвърт. Максимална температура на височина 1200 метра около минус 3°, на 2000 метра – около минус 8°.

Атмосферното налягане ще се повишава и ще бъде по-високо от средното за март.

Преди обяд над Черноморието облачността ще е значителна и все още на места ще превалява, предимно дъжд. След обяд валежите ще спрат и облачността ще се разкъса и намалее. Ще духа умерен североизточен вятър. Максимални температури на въздуха: 4°-7°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мегасвлачище край „Райковски ливади“ прекъсна пътя между Смолян и Пампорово

Секунди са били достатъчни, за да се превърне един от ключовите пътища в Родопите в…

преди 9 часа
  • България

Мегасвлачище край Райковски ливади прекъсна пътя между Смолян и Пампорово

Само за секунди един от ключовите пътища в Родопите се превърна в разкъсан терен. Голямо…

преди 9 часа
  • България

Срутване при скалния феномен Столо в Понор планина

Част от скалния феномен Столо в Понор планина се е срутила, съобщават от туристическо дружество…

преди 12 часа
  • България

Заплатите в търговията изпреварват много сектори, но недостигът на кадри остава проблем

Изследване на Сдружението за модерна търговия показва, че възнагражденията в сектора „Търговия“ у нас изпреварват…

преди 13 часа
  • България

НИМХ обяви жълт код за ниски температури в 6 области на 2 май

НИМХ обяви жълт код за ниски температури в 6 области на страната за 2 май.…

преди 14 часа
  • България

„Прогресивна България“: Румен Радев ще оглави следващия кабинет

Водещите политически теми от деня очертават ясни намерения както на „Прогресивна България“, така и на…

преди 15 часа