България

Проф. Ангелов: Като затворим училищата, децата отиват в мола (ВИДЕО)

„Имаме училища, в които няма нито едно заболяло дете или учител. Да, тези случи са малко, в различни села и градове в страната, но там да говориш за COVID е като ерес. Те просто не са виждали болен човек. Със сигурност там социалните контакти са по-ограничени.“, обясни проф. Костадин Ангелов на редовния брифинг днес.

„Има и училища, където нещата са много сериозни. Затова решихме да тръгнем от локалния подход, който да ни гарантира, че там, където има опасност тя ще бъда контролирана. Много се изговори за правилността на решението дали трябва да бъдат затворени моловете. Оказа се, че основният извод е, че хората са много социални.“, допълни министърът.

Той добави още, че вчера е разговарял с деца, които не ходят на детска градина и на училище и те са казали, че им липсва. В същото време Здравното министерство получава писма от родители, които искат училищата и градините да бъдат затворени, защото са опасни.

„Аз смятам, че българското общество на този етап не е готово за пълен локдаун. Ако ние направим всичко това изведнъж, нито ще бъдем разбрани, нито ще получим съдействието да го направим, хората не са готови за това. Ограничаваме местата, където се разпространява заразата. Като затворим училищата, децата отиват в мола.“, каза проф. Ангелов.

„Всички сме свидетели на тези тенденции и ако има държави, в които нещата се случват, защото има свръхголяма дисциплина, ние не сме пример за такава държава. Тук понякога се случват изумителни неща. Изпратиха ми клипове, на които на 8-ми март, хора танцуваха по масите. Тук не говорим за капацитет и за вечерен час на заведенията, а за отношението на хората. Как да обясним на тези хора, че е опасно? Всяка информация, с която разполагаме я предоставяме.“, сподели възмутен министърът.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Мариела Анастасова

Скорошни постове

  • България

НИМХ обяви жълт код за ниски температури в 6 области на 2 май

НИМХ обяви жълт код за ниски температури в 6 области на страната за 2 май.…

преди 34 минути
  • България

„Прогресивна България“: Румен Радев ще оглави следващия кабинет

Водещите политически теми от деня очертават ясни намерения както на „Прогресивна България“, така и на…

преди 2 часа
  • България

Петима мъже на 30-40 години загинаха при челен удар край Ботевград

Нови подробности станаха ясни за тежката катастрофа край Ботевград, при която загинаха петима мъже. Пътят…

преди 2 часа
  • България

Омбудсманът предупреждава за рискове при покупка на автомобили от чужбина

По повод на нарастващия брой сигнали за измами при покупка на автомобили, внесени от чужбина,…

преди 2 часа
  • България

България е на първо място в ЕС по риск от бедност и социално изключване

България е на първо място сред държавите членки на Европейския съюз по дял на населението,…

преди 2 часа
  • България

АИКБ срещу удължените уикенди: работодателите виждат икономически загуби

Бизнесът в България отново поставя на дневен ред спора за официалните празници и компенсирането им…

преди 3 часа