България

Жители на Благоевград са недоволни, заради затварянето на фитнесите

Днес, граждани на Благоевград, недоволни от затварянето на фитнесите, подготвят демонстрации. Представители на спортния фитнес бранш протестираха.

„Не сме съгласни със заклеймяването на това, че фитнес залите са разпространител на COVID-19“, каза Георги Георгиев, шампион по бодибилдинг пред bTV.

Георгиев допълни, че повечето хора, събрали се на протеста, както и той, тренират по два пъти на ден.

„Аз тренирам и с индивидуални клиенти по още два пъти през деня, което прави минимум шест часа присъствие в залата. Преди два дни ми излезе поредният кръвен тест който показва, че не съм бил болен от коронавирус и не съм болен в момента. Ако фитнесите бяха толкова опасно място, аз щях да съм първият заразен“, добавя той.

По думите му в световен мащаб постоянно излизат изследвания, които са научно обосновани и показват че фитнес залите са „много спокойно място откъм COVID-19″ и много малко хора се заразяват в тях.

Следващият протест на недоволните граждани ще бъди с гирички и лежанки.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

 

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мика Зайкова: Великденската трапеза за български пенсионер струва между 80 и 174 евро

Икономистът и финансов експерт Мика Зайкова изчисли колко ще струва великденската трапеза на българските пенсионери.…

преди 10 часа
  • България

Мика Зайкова: Великденската трапеза за пенсионер струва между 80 и 174 евро

Икономистът и финансов експерт Мика Зайкова изчисли колко ще струва великденската трапеза на българските пенсионери.…

преди 10 часа
  • България

Летище „Васил Левски“ въвежда дезинфекция на обувките на пътниците заради риска от шап

Летище „Васил Левски“ – София въвежда дезинфекция на обувките на пътниците като превантивна мярка, предприета…

преди 12 часа
  • България

Тир се преобърна в Прохода на Републиката, водачът е в болница

Тежкотоварен камион се преобърна в Прохода на Републиката край село Въглевци в петък по обяд.…

преди 12 часа
  • България

Дъжд, сняг в планините и гръмотевици на изток в прогнозата за 11 април

На 11 април, събота, времето в България ще бъде с значителна облачност и валежи, съобщава…

преди 13 часа
  • България

НИМХ: Дъжд в страната, сняг в планините и гръмотевици на изток за 11 април

На 11 април, събота, времето в България ще бъде предимно облачно и с валежи. Според…

преди 13 часа