Общо 2403 новозаразени с Covid-19 са регистрирани в България за последните 24 часа
За целта са били извършени 14 563 теста, показват данни от Единния информационен портал. Положителните резултати са 16,5% от направените тестове на дневна база. Най-много новорегистрирани случаи на заразени през последното денонощие има в София – 737, Пловдив – 187, Плевен – 129, Варна – 110.
5 009 души са хоспитализирани, от които 423 в интензивно отделение.
С това броят на заразените у нас достига 252 029 от началото на пандемията. От тях 10 294 са случаите сред медиците, 50 от които са открити за последното денонощие.
Смъртните случаи за последното денонощие са 83, общият брой на починалите с COVID-19 достигна 10 391. Активните случаи са 33 227. Общият брой на излекуваните достигна 208 411.
За последното денонощие са ваксинирани 20 233 души. От началото на имунизационната програма поне една доза са получили 243 772 души, от които 41 525 са с поставена втора доза.
Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…
Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…
Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…
Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…
Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…
Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…
Leave a Comment