Сливенският митрополит Иоаникий настоява да се демонтира скулптурата на Боян Мага. Екстравагантната статуя се намира на територията на Морска гара в Бургас.
Изявление на Негово високо преосвещенство е адресирано до областния управител, кмета на Бургас и до изпълнителния директор на Пристанище „Бургас“, публикувано на сайта на Сливенската митрополия, пишат от novini.bg.
Владиката смята, че статуята е провокация към естетическата среда на Бургас, поругаване на православието и настоява бъдещото откриване да бъде анулирано и да не се поставя на публични места в епархията, чийто архипастир е той.
Според него Боян Мага не е личност с национална или местна историческа значимост, а е с оскъдна и неясна биография, символ на антидържавно и антицърковно мислене. Статуята била пропаганда на магическите практики, окултизма и сатанизма.
По публикацията работи: Ралица Димитрова
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment