Петима ловци от с.Брежани, благоевградско, са били приети в болница след отравяне със сурови суджуци.
По време на групов лов дружинката от село Брежани, отстреляла четири прасета. Заразата обаче не била хваната навреме. Изследването на убитите животни било направено от познат на ловците, вероятно ветеринар, предаде Нова.
„Това е прецедент в историята на ловната дружинка на Брежани. Колегите винаги са подхождали отговорно към месото, което добиват от диви свине. Нямам информация как е станало това нещо. Фактът, че има заразени хора, с признаци на трихинелоза, е притеснителен”, каза кметът на село Брежани Благой Стефанов.
Той обясни, че месото, добито от диви прасета, се използва основно за направата на суджуци и луканки и не минава през термична обработка. „Тази болест се предава само чрез месото и най-вече чрез консумацията”, добави Стефанов.
Кметът обясни, че няма информация къде ловците са изследвали месото.
По публикацията работи: Ралица Димитрова
Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…
Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено започването на процедура за свръхдефицит…
Заместник-председателят на парламентарната група на ДПС и адвокат на Делян Пеевски Хамид Хамид заяви в…
От месеци няколко автобуса от пловдивския градски транспорт се управляват от шофьори от Индия и…
Рано сутринта на 7 юли, в 04:22 ч., в районното управление в Лом е получен…
Турските митничари на ГКПП „Капъкуле – Капитан Андреево“ разкриха в две отделни операции почти 1,2…
Leave a Comment