Антикорупционната комисия прие решения за внасяне на искове за отнемане на незаконно придобито имущество в окръжни съдилища на стойност 406 547 219 лв. В исковите молби са включени 36 недвижими имота и 7 моторни превозни средства.
278 299 803. 33 лв. се претендират от Васил Божков по внесена искова молба в Софийски градски съд. Производството срещу него е започнало след повдигнати от прокуратурата обвинения за това, че в периода 2014-2020 г. е ръководел организирана престъпна група.
Иска се отнемане на моторна яхта “Wasabi 60Apex” (пазарна стойност 41 000 лв.), Моторна лодка “Brig Falcon 420” (пазарна стойност 1 100 000 лв.) и на Самолет „Bombardier” (пазарна стойност 34 000 000 лв.).
От Васил Божков и свързани с него лица се претендират и 31 недвижими имота – апартаменти и прилежащи помещения в сгради в центъра на гр. София, апартамент в гр. Балчик, право на строеж на многофамилна жилищна сграда в гр. София, поземлени имоти и двуетажна къща в Р Гърция, неджижими имоти в гр. Париж, Р Франция.
В центъра на Пловдив двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в района на ул.…
Двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в центъра на Пловдив, в района на ул.…
Летните температури ще се задържат над страната през следващата седмица, като максималните стойности ще достигнат…
Късно вечерта на 20 юни в землището на самуилското село Богданци стана тежък пътен инцидент,…
Днес в 23:24 часа България официално посреща астрономическото лято. Моментът съвпада с лятното слънцестоене, което…
Броени дни остават до полунощ на 30 юни, когато изтича крайният срок за подаване на…
Leave a Comment