България

Тъжна вест: Загубихме Д-р Адил Кадъм, закрилницата на българските деца

Българската педиатрия загуби един от най-големите радетели за Национална детка болница. Отиде си д-р Адил Кадъм,закрилницата на българските деца. Тъжната новина бе съобщена от сдружението „ЗА истинска детска болница“.

„Д-р Адил Кадъм беше едно от най-силните остриета на инициативата ни. Освен отдаден педиатър и изключителен лечител, тя беше смел професионалист, готов да се бори със статуквото и неправдите в детското здравеопазване, залагайки личния си професионален просперитет и комфорт“, се казва в съобщението. Причината за смъртта Адил Кадъм не се съобщава.

Д-р Кадъм завършва медицина през 2004 г. в Медицинския факултет на Тракийски университет – Стара Загора. През 2013 г. придобива специалност по детски болести в Медицински университет – София, а през 2019 г.-специалност по детска ендокринология и болести на обмяната. В периода 2004-2009 г. д-р Кадъм работи като ординатор в онкохематологично отделение, общопрактикуващ лекар и ординатор в педиатрично отделение. От 2009 г. до 2021 г. д-р Кадъм работи в отделение по Клинична генетика към СБАЛДБ „Проф. Иван Митев“, а от 2015 г. – и в медицински център Малчовците. Научните интереси на д-р Кадъм са в областите обща педиатрия, вродени метаболитни заболявания, дисморфология, генетична консултация и др.

Екипът на медия „Нова Вест“ изказва своите съболезнования към близките на д-р Кадъм!

По публикацията работи: Ралица Димитрова

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

**Радев: Назначението на Спецов в Лукойл е незаконно, а политиката в България се превръща в диктатура**

**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…

преди 1 седмица
  • България

Деница Сачева разкри: Румен Спецов има тайно доверие от САЩ и Британия, а бюджетът 2026 е последен шанс за спасение на финансите

**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…

преди 1 седмица
  • България

Трима загинали и блокиран тракийски път след фатално ПТП, причинето от загуба на контрол над волана

**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…

преди 1 седмица
  • България

Синът на Радан Кънев заловен с дрога: 17-годишният Борис задържан с марихуана и машинка за цигари

**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…

преди 1 седмица
  • България

Топло за ноември: до 21 градуса в почивните дни, но мъгливо в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…

преди 1 седмица
  • България

Топло за ноември: 21 градуса в почивните дни, но мъглата ще скрие слънцето в равнините

**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…

преди 1 седмица