Предложението на властите е това да се случи между 18 и 20 февруари
Собственици на ресторанти, нощни клубове и дискотеки се срещнаха с ресорните министри, за да разговарят за отварянето на заведенията и изплащането на средствата по мерките за държавна подкрепа.
„Ако не се случи отварянето, обсъждаме италианския модел. До понеделник ще се вземе решение. Не е ясно на какъв принцип се отварят детски градини и училища“, каза след срещата председателят на Асоциацията на заведенията в България Ричард Алибегов, предава NOVA.
„Трябва да работим заедно. До ден-днешен изчакахме, затворихме се, сега според нас е моментът, в който трябва да ни бъде върнат жестът и да бъдем пуснати да работим дори при 50% от капацитета. На 1 февруари искаме да отваряме ресторанти, кафенета и сладкарници. Властите предлагат това да се случи на 18-20 февруари“, обяви той.
По думите му заетите в бранша не са съгласни завденията да затварят преди 23:30 ч. „Има 30 случая на заразяване и 30 неразкрити. Нашият бранш спазва мерките. Ако останем затворени, тези 60 случая ще станат 20 000“, прогнозира Алибегов.
Емил Коларов от СЗБ подкрепи изказването на Алибегов.
Видео: NOVANEWS
По публикацията работи: Моника Цанкова
Трима работници от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) бяха блъснати от лек автомобил около 13:30 часа…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът за находката е…
Тази сутрин в язовир „Дяково“ беше открито тялото на 72-годишен мъж. Сигналът е подаден на…
Специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през изминалото денонощие разкри…
Утре, в неделя, с настъпването на астрономическото лято, жителите и гостите на България ще бъдат…
България е изпълнила всички 40 препоръки на Комисията на експертите за борба с изпирането на…
Leave a Comment