40 прокурори, следователи и съдебни служители вече са дарили рековалесцентна плазма за лечение на тежки случаи на инфектирани с коронавирус към началото на 2021 г. в Центъра по трансфузионна хематология на Военномедицинска академия.
Ръководството на Прокуратурата на Република България (ПРБ) отправи призив в средата на ноември 2020 г. магистратите и съдебните служители, които са преболедували COVID-19, възстановили се от инфекцията и отговарят на критериите, да дарят плазма. Целта е да се помогне да бъде попълнена Националната банка за рековалесцентна плазма.
Кампанията на ПРБ продължава, създадена е организация всички желаещи да дарят плазма.
През ноември 2020 г. по инициатива на Асоциацията на прокурорите и Камарата на следователите в България стартира и благотворителна кампания, подкрепена от главния прокурор Иван Гешев и ръководството на прокуратурата, за набиране на средства за закупуване на устройства за извличане на кръвна плазма.
Първите два апарата за плазмафереза бяха дарени на СБЛАГ „Майчин дом“ и Националния център по трансфузионна хематология на 10.12.2020 г. Още два апарата и необходимите консумативи за тяхното функциониране на 21.12.2020 г. получиха УМБАЛ „Света Анна“ – София и МБАЛ „Бургасмед“. Предстои даряването на още апарати.
Прокуратурата поиска максималното наказание от 20 години лишаване от свобода за Виктор Илиев, който причини…
Един човек е загинал при тежък пътен инцидент на главния път Велико Търново – Русе.…
Пролетта направи рязък завой в Троянския Балкан. В по-високите части на региона започна силен снеговалеж,…
Днес, 30 април, е последният ден, в който физическите лица трябва да декларират доходите си,…
На 26 април в Габрово е започнало досъдебно производство за отвличането на 47-годишен мъж. Разследването…
Пореден трус беше отчетен в България през последните дни. По данни на Националния институт по…
Leave a Comment