Премиерът Борисов и здравният министър проф. Ангелов бяха на посещение в Гоце Делчев, след като заедно посетиха и Банско
Трябва да кажем нещо много важно, тъй като се говори, че ваксините няма да стигнат за българските граждани – очакваме, като дойде ваксината на „Аста Зенека“, 4,5 милиона ваксини, които ще стигнат за 2,5 милиона български граждани. Това обяви днес здравният министър проф. д-р Костадин Ангелов. Той посети Гоце Делчев заедно с премиера Бойко Борисов. Пред това двамата бяха в Банско.
Първата доставка на „Астра Зенака“ пък ще е 500 000 дози, разкри още Ангелов. Към днешна дата ваксинираните са 11 117.
„305-310 милиона само за ваксини. Отделно за докторите на първа линия, отделно за дезинфектанти.“, добави на свой ред премиерът.
„Ваксинирате и се подготвяте за масова имунизация, която ще е безплатна и по желание“, увери Борисов.
Той направи инспекция в новоремонтираната болница в Гоце Делчев. От ръководството благодариха за отпуснатите средства. Проф. Ангелов каза, че 30 човека са ваксинирани в лечебното заведение.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment