България

Д-р Миндов: Масовото ваксиниране в България няма как да започне преди Великден (ВИДЕО)

Друга тема, която коментира лекарят, е пикът на заразата, като изрази мнение кога всъщност ще се разрази пикът й след празниците

В България масовото ваксиниране няма как да се случи преди Великден. Това смята председателят на Сдружението на общопрактикуващите лекари в София д-р Георги Миндов, цитиран от NOVA.

„Фазите на ваксиниране са добре разчетени, но никой не е отчел, че няма ваксини. Не може без ваксини, а само с желание. Ситуацията е такава в цяла Европа”, добави той.

Д-р Миндов обясни, че личните лекари участват във всяка една ваксинопрофилактика.

„Ако ваксинацията започне през май, мисля че няма да бъдем толкова натоварени. Нещата ще са регулирани и ще има точни механизми, ще са ясни страничните ефекти. Тогава ще се разбере дали в нашите кабинети може да се извършва подобна манипулация”, посочи още медикът.

Той коментира и как ще се развие пандемията у нас след празниците. „Имам обратна връзка с колеги, които съобщават за семейни клъстери (гнезда). Получиха се бумове и в момента са болни цели семейства”, обяви д-р Миндов.

Според него пикът няма да е в средата на януари, а в края на месеца и началото на февруари.


Видео: NOVA

 

По публикацията работи: Моника Цанкова 

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Слънчево време с кратки валежи и температури до 35°C през седмицата

Новата седмица започва с динамично време в България. В понеделник страната ще бъде под влияние…

преди 10 часа
  • България

Българско семейство сред пострадалите при челен сблъсък в Халкидики

Тежък пътен инцидент стана в района на село Палеохора в област Халкидики, Гърция. Сред пострадалите…

преди 11 часа
  • България

Мъртвото вълнение на морето: как да го разпознаете и да реагирате безопасно

Летните дни на плажа често са свързани с плуване в морето. Под спокойната повърхност обаче…

преди 11 часа
  • България

66-годишен мъж загина след блъснат пътен възел при входа на Монтана

66-годишен мъж от Криводол, област Враца, е загинал след като е бил блъснат от лек…

преди 11 часа
  • България

Полицията провери над 13 000 автомобила, установи 20 водачи с алкохол и 6 с наркотици

В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата органите…

преди 12 часа
  • България

Пожар в разградски апартамент, децата били сами в жилището

Около 16:30 часа вчера, 24 юли, в разградски апартамент избухна пожар. Няма пострадали, но са…

преди 14 часа