Иво Прокопиев, Симеон Дянкови Трайчо Трайков се изправят на скамейката
Днес ще се гледа делото за приватизацията на „EVN“, припомня NOVA. Пред Апелативния съд ще се изправят Иво Прокопиев, бившият финансов министър Симеон Дянков и този на икономиката Трайчо Трайков. Това е и първото заседание за институцията за 2021.
Припомняме, че срещу тях беше повдигнато обвинение през август 2017 г. за приватизацията на 33% в електроразпределителното дружество. Според Прокуратурата Прокопиев е подбудил Дянков да извърши престъпление по служба, а Трайков е подсъдим за безстопанственост.
Припомняме също, че, когато делото беше гледано на първа инстанция обвинен нямаше, а според съда никой от шестимата обвинени не е извършил престъпление. Решението тогава дойде след многократни връщания в Прокуратурата и общо 25 заседания. Причината всички да са оправдани е липсата на доказателства и свидетели.
Прокуратурата обаче протестира решението и настоя за присъда от 3 до 10 години затвор.
По публикацията работи: Зорница Буковска
Слабо земетресение е регистрирано тази сутрин в близост до Разград, на около 130 км от…
С настъпването на пролетта и лятото много хора се насочват към паркове, гори и планини…
Необичаен сигнал е предизвикал тревога в общинските служби на Стара Загора през изминалата нощ. Около…
Неделята ще бъде предимно слънчева и топла, с максимални температури до 30 градуса по Целзий.…
През юли 2026 г. НОИ въвежда актуализация на пенсиите и социалните плащания, както и промени…
Юли 2026 г. носи важни промени за българските пенсионери и осигурени лица. НОИ ще увеличи…
Leave a Comment