България

Взеха решение да отложат увеличението на летищните такси за самолетните компании

Вицепремиерът Марияна Николова разговаря с министъра на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария Петер Сиярто

Вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова проведе телефонен разговор с министъра на външните работи и външноикономическите отношения на Унгария г-н Петер Сиярто.

Министър Николова заяви, че към този момент Главна дирекция „Гражданска въздухоплавателна администрация“ в Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията е взела временно решение нивата на таксите за самолетните компании да не се променят през настоящата година.

По думите на вицепремиера унгарската авиокомпания Wizz Air има неоспорима роля и заслуга за популяризирането на България като целогодишна туристическа дестинация и за нарастването на входящия туризъм в страната ни. Ценим инвестициите на компанията у нас и ще продължим да бъдем нейни отговорни партньори, уточни министър Николова.

От своя страна г-н Сиярто благодари на министър Николова за подкрепата.

Wizz Air смятат страната ни за много важен пункт в работата си и са насочили допълнителни активи и самолети към нея, което ще играе важна роля за възстановяването на туризма към България, уточни той. И изказа благодарностите си във връзка с отлагането на увеличението на летищните такси.

Двамата обсъдиха и ситуацията с кредитите на фирмите в туристическия бизнес и потвърдиха продължаване на сътрудничеството между двете страни и в бъдеще.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Моника Цанкова

Скорошни постове

  • България

85% от плажовете в Европа с отлично качество на водите, Кипър, Гърция и България са начело

По-голямата част от водите за къпане в Европейския съюз през 2025 г. са с отлично…

преди 14 минути
  • България

Петима задържани след масово сбиване в Гърмен

Петима души бяха задържани след масово сбиване, станало в ранните часове на 16 юни в…

преди 29 минути
  • България

61-годишен мъж е намерен мъртъв в землището на Пелатиково, тялото е за аутопсия

Вчера в ОДМВР — Кюстендил е подаден сигнал за намерен труп на мъж в землището…

преди 44 минути
  • България

Двама загинаха и трима бяха тежко ранени при челен сблъсък между Черна Места и Аврамово, образувано е досъдебно производство

Двама души загинаха, а трима бяха тежко ранени при челен сблъсък между лек автомобил и…

преди 59 минути
  • България

DARA ще изпълни „Bangaranga“ на MAD VMA 2026 в Атина

Тази вечер в Атина DARA ще изпее „Bangaranga“ на престижните гръцки музикални награди MAD VMA…

преди един час
  • България

Полицията издирва водач след фатален пътен инцидент до с. Ценово

Полицията издирва водач на пътно превозно средство, участвал в пътнотранспортно произшествие по общински път 53498…

преди един час