Намалява и броят на активните случаи, който в момента е 75 370, от които хоспитализираните са 4 831. В интензивни отделения са 467 души.
1 729 са регистрираните нови случаи на коронавирус, при направени 4 605 PCR изследвания и 3 870 антигенни теста. Процентът на заразените е 20 на сто от всички взети проби, показват данните на Единния информационен портал. За поредно денонощие излекуваните са повече от новозаразените – 2 933.
Най-много положителни резултати от тестовете са регистрирани в София – 314, във Варна са 143, в Пловдив – 139, Стара Загора – 113.
За изминалото денонощие са починали 110 души, с 44 по-малко от вчера.
До момента у нас са ваксинирани 4 608 души, като 714 са регистрираните през вчерашния ден. Най-много те са във Велико Търново – 90 души, Русе – 70 и София – 63.
Изминалият ден беше белязан от мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…
Пътуващите към Турция и Сърбия трябва да се подготвят за сериозни закъснения по границата. Данните…
Тежък пътен инцидент разтърси област Монтана вчера сутринта. 21-годишен мъж от село Замфирово е настанен…
Бързата и професионална реакция на екипите на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“…
В понеделник България ще бъде под влияние на атмосферно смущение, което ще донесе променлива облачност…
Новата седмица започва с динамично време в България. В понеделник страната ще бъде под влияние…
Leave a Comment