Жена твърди, че е била нападната от медик в плевенската болница „Д-р Георги Странски”.
Потърпевшата публикува и видео в социалните мрежи, с което заявява, че причината за агресията е объркана заявка за рентген. По случая става ясно, че е информирана и полицията, а лечебното заведение започва вътрешна проверка, събщават от NOVA.
Диляна Гелева отива в болницата, след като нейната 80-годишна баба се наранява при падане. От Спешния кабинет са изпратени със заявка за рентгенова снимка. Вместо ребрата на жената, е снимана тазобедрената ѝ става. Оказва се, че заявката е объркана от кабинета. Когато се връщат отново са посрещнати със скандал, твърди жената.
„В момента, в който ни видя за втори път, се развика: какво правите тук пак, аз няма да се занимавам с вас цял ден. Обясних, че става въпрос за объркване от нейните колеги. При това ми каза „ти сляпа ли си, ма”. Говори ми на „ти”, помолих я да се обръща към мен учтиво, защото не се познаваме”, разказа тя.
Гелева посочи, че са чакали доста време, но не са били ядосани. „Знаем, че медиците са доста натоварени и ние се съобразяваме”, добави жената.
При първото посещение на рентгена потърпевшата разказа, че медикът се е държал любезно. „По никакъв начин не съм очаквала, че поведението на този човек ще се обърне на 360 градуса. Обяснявам си го с това, че ни вижда за втори път в рамките на половин час и пак трябва да ни обслужи”, коментира Гелева.
Жената каза, че се е опитала да се свърже с ръководството на болницата. Подала е жалба в районно управление, възнамерява да се жалва и в прокуратурата.
По публикацията работи: Мариела Анастасова
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment