Снимка: pixabay
Днес, сутринта от запад валежите ще спрат, най-късно в източните райони. Облачността ще се разкъсва и след обяд над страната ще преобладава слънчево време.
Ще остане ветровито с умерен, в Източна България и на места по северните склонове на планините – силен и поривист южен вятър. С него температурите ще се повишат и максималните ще са между 9° и 14°.
Преди обяд над планините ще е облачно, а по върховете ще е мъгливо. Ще има валежи от дъжд, над около 1700 метра преваляванията ще са от сняг. След обяд валежите ще спират, а облачността ще се разкъсва и намалява до предимно слънчево време. Ще духа силен, по високите и открити части – бурен вятър от юг. Максималната температура на 1200 метра ще е около 8°, на 2000 метра – около 1°.
Преди обяд по Черноморието ще бъде облачно и на места все още ще превалява дъжд. След обяд облачността ще се разкъса и ще преобладава слънчево време. Ще бъде ветровито с умерен и силен поривист южен вятър. Температурите ще се повишат и максималните ще са 12° – 15°. Температурата на морската вода е около 10°. Вълнението на морето ще е 3 – 4 бала.
На 28.12.2020 слънцето ще изгрее в 07:57 часа и ще залезе в 16:59 часа. Продължителност на деня 9:02 часа.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment