Нарушения са установени при две акции през празничните дни
Освободена е близо 100 килограма риба от бракониерски мрежи в язовир „Ястребино“. По време на празничните дни доброволците от Централната рибноопазваща организация /ЦРОО/, клон Ястребино, са имали две успешни акции на водоема, каза за БТА ръководителят им Шенол Хасанов.
При едната акция – през нощта, са извадени 100 метра мрежи, поставени във водата в ръкава под село Любичево. Обратно в язовира е пусната над 30 кг риба от различни видове.
При дневна акция, по сигнал от риболовец любител, доброволците откриват две мрежи, вързани една за друга, с обща дължина около 180 метра. С две лодки са извадени бракониерските мрежи, а рибата – около 20 кг каракуда и 15 бели риби – почти всичките с трофейни размери, по думите на Хасанов, е върната във водата. Мрежите, които според доброволците са поставени рано сутринта, са открити в частта на язовира под село Росица.
И за двете акции са уведомени екипи на ИАРА-Търговище. Бракониерските мрежи са унищожени.
Шенол Хасанов каза още, че от началото на месеца, въпреки влажното време и ниските температури през нощта, на „Ястребино“ са извършени общо 30 проверки от членовете на ЦРОО по различно време на денонощието.
По публикацията работи Снежина Раева
Слабо земетресение е регистрирано тази сутрин в близост до Разград, на около 130 км от…
С настъпването на пролетта и лятото много хора се насочват към паркове, гори и планини…
Необичаен сигнал е предизвикал тревога в общинските служби на Стара Загора през изминалата нощ. Около…
Неделята ще бъде предимно слънчева и топла, с максимални температури до 30 градуса по Целзий.…
През юли 2026 г. НОИ въвежда актуализация на пенсиите и социалните плащания, както и промени…
Юли 2026 г. носи важни промени за българските пенсионери и осигурени лица. НОИ ще увеличи…
Leave a Comment